23 listopada - 1 grudnia 2018

Regulamin Konkursu na Najlepszy Polski Debiut Filmowy i Film Drugi

Kryształowe Jabłko

Ruszył nabór filmów do Konkursu na Najlepszy Polski Debiut Filmowy i Film Drugi w ramach 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia (23.11 - 1.12.2018).

 

 

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZY POLSKI DEBIUT FILMOWY I FILM DRUGI 

 

23. FORUM KINA EUROPEJSKIEGO CINERGIA

ŁÓDŹ 23.11- 1.12.2018

 

 1. Nagroda za Najlepszy Debiut Polski i Film Drugi to konkurs, który wyłonić ma najlepszy zdaniem jury film, twórcy znajdującego się na początku swojej drogi twórczej. W jednym konkursie dopuszczony jest udział pełnometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.
 2. Nagroda jest przyznawana raz na rok, podczas Forum Kina Europejskiego Cinergia.
 3. Laureaci otrzymują dyplomy i statuetki oraz nagrody pieniężne.
 4. W konkursie mogą brać udział filmy debiutantów, absolwentów i studentów polskich szkół filmowych. Dopuszczamy także możliwość udziału w konkursie pierwszego i drugiego filmu studenta uczelni zagranicznej oraz debiut realizowany w koprodukcji międzynarodowej pod warunkiem, że jego reżyser ma polskie obywatelstwo. Udział w konkursie otwarty jest też dla twórców kina niezależnego.
 5. Nagrodzony może zostać wyłącznie film, którego realizacja zakończona została w ciągu 18 miesięcy poprzedzających obrady jury.
 6. Za debiut reżyserski w rozumieniu niniejszego regulaminu uważa się pierwszy i drugi pełnometrażowy film fabularny, dokumentalny lub animowany przeznaczony do dystrybucji kinowej, którego czas trwania przekracza 60 minut.
 7. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać zainteresowani twórcy, producenci oraz instytucje i uczelnie filmowe, w nieprzekraczalnym terminie do 1 października 2018. Komisja selekcyjna wybiera ze zgłoszonych filmów najlepsze jej zdaniem obrazy.
 8. Komisja selekcyjna oraz dyrektorzy artystyczny i programowy, mogą zaprosić do konkursu filmy nie zgłoszone oficjalną drogą do konkursu, ale uznane w gronie organizatorów za wartościowe i ważne.
 9. Wyniki selekcji zostaną podane na oficjalnej stronie festiwalu mieszczącej się pod adresem cinergiafestival.pl
 10. Nagrodę Główną Kryształowego Jabłka przyznaje Jury wyłonione przez profesjonalistów reprezentujących polską branżę filmową.
 11. Jury ma do dyspozycji Nagrodę Główną Kryształowe Jabłko oraz maksymalnie dwa wyróżnienia.
 12. Możliwe jest przyznanie dodatkowych nagród w porozumieniu ze sponsorami i organizatorami. Możliwe jest podwyższenie wartości nagród.

 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE NA NAJLEPSZY DEBIUT POLSKI I FILM DRUGI

Screenery filmów (z angielskimi napisami) wraz z informacjami zawierającymi polski i jeśli jest angielski tytuł filmu, dane reżysera, producenta, scenarzysty, autora zdjęć, montażysty i aktorów głównych ról należy przysyłać nie później niż do 1 października 2018 roku. Prosimy także o podanie czasu trwania filmu i nośnika, na jakim zostanie przysłana kopia. Zgłoszenia i screenery prosimy przesyłać na adres:

 

23. Forum Kina Europejskiego Cinergia

Konkurs na Najlepszy Debiut Polski i Film Drugi

Kino Charlie

ul. Piotrkowska 203/205

90-451 Łódź

 

Kopie filmów przyjmujemy do 15 listopada 2018. Prosimy o przysyłanie ich na ten sam adres. Akceptujemy następujące formaty: DCP, Blu-ray, HDcam, Digital Betacam

 

Informacje na temat konkursu:

Krzysztof Spór

Dyrektor Programowy 23. FKE Cinergia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.cinergiafestival.pl