23 listopada - 1 grudnia 2018

Ekipa FKE Cinergia

SlawekSławomir Fijałkowski - producent Forum Kina Europejskiego Cinergia

Menadżer, animator kultury, magister kulturoznawstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Założyciel Forum Kina Europejskiego oraz Kina Charlie (należącego do Europa Cinemas i SKSiL) w Łodzi, nagrodzonego nagrodą PISF dla najlepszego kina.

Wykładowca zagadnień kinematograficznych i filmowych na PWSFTviT oraz Gabinecie Edukacji Filmowej (zagadnienia filmowe związane z edukacją filmową). Prelegent na sympozjach i konferencjach z zagadnień kinematograficznych oraz klastrowych.

Uhonorowany Odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi". Należy do różnych organizacji i stowarzyszeń m.in.: Stowarzyszenia "Kina Polskie” (członek – założyciel, laureat "Złotego biletu"), Członek Polskiej Akademii Filmowej przyznającej Polskie Nagrody Filmowe "Orły", Przewodniczący Mediaklastra w Łodzi, członekzałożyciel Fundacji Filmowej SeMaFor, Fundacji Miasto Kultury i innych.

 

 

Serdiukow Fot.Robert Jaworski

Anna Serdiukow - dyrektor artystyczna FKE Cinergia

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim i Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez kilka lat pracowała w Teatrze Narodowym jako asystent reżysera i inspicjent, współpracowała też jako reporter z Telewizją TV4 i Telewizją Kino Polska. Przez trzy lata zatrudniona w redakcji Wydawnictwa Bauer, przez kolejne trzy współtworzyła redakcję miesięcznika „Machina”. Przez rok była redaktorem prowadzącym Dział Publicystyki Filmowej w miesięczniku „Film”.

Publikuje m.in. w: „Zwierciadle”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Wprost”, „Magazynie Filmowym” i „FilmPro”. Propaguje kino niszowe i artystyczne – w warszawskiej klubokawiarni Znajomi Znajomych prowadzi autorski cykl filmowy „Nie znajdziesz tego na torrentach”. Przez pięć lat pełniła funkcję rzecznika prasowego Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, selekcjonuje pokazywane na tym festiwalu debiuty zagraniczne. Pełniła funkcję asystenta reżysera podczas realizacji filmu „Rezerwat” Łukasza Palkowskiego. Opiniuje scenariusze, konsultowała m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Zajmuje się promocją wybranych filmów i wydarzeń artystycznych. Od dwóch lat dyrektor artystyczna Festiwalu Cinergia. Forum Kina Europejskiego w Łodzi. W 2017 roku w księgarniach ukazał się album wydany pod jej redakcją „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”.

 

krzysztofsporKrzysztof Spór - dyrektor programowy FKE Cinergia

Dziennikarz zajmujący się szeroko pojętą tematyką filmową i medialną, promotor i animator kultury filmowej. Współtwórca portalu Stopklatka.pl i jego redaktor naczelny w latach 2000-2013, co docenione zostało w 2010 roku Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego portalu internetowego o tematyce filmowej. Laureat Nagrody im. Jana Machulskiego za całokształt działań na rzecz polskiego kina niezależnego. Od 2013 roku dyrektor artystyczny festiwalu "Lato z Muzami" w Nowogardzie. W Szczecinie kieruje Ośrodkiem Kultury Filmowej w Klubie Delta. W 2016 przyjął funkcję dyrektora programowego, odbywającego się w Łodzi Forum Kina Europejskiego Cinergia. Swoją wiedzą dzieli się wspierając organizatorów Dąbskich Wieczorów Filmowych w Szczecinie, Ińskiego Lata Filmowego a także prowadząc liczne spotkania dotyczące tematyki filmowej.

Współpomysłodawca Akademii Węży, która corocznie przyznaje nagrody dla najgorszych polskich filmów, w ten sposób zabiegając o poprawę rodzimej kinematografii. Juror krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych. W latach 2001-2006 redaktor naczelny serwisu www.wladca-pierscieni.pl. W Radiu Szczecin od 2016 roku prowadzi „Kino Konesera”, cotygodniową audycję o tematyce filmowej. W miesięczniku „Kino” jest odpowiedzialny za działy: Imprezy, Varia, Premiery. Autor bloga "Spór w kinie", za który w 2016 otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (doceniającej osoby wspierające rozwój sztuki i wiedzy filmowej w naszym kraju), a 2017 roku nagrodę PISF w kategorii Publicystyka Filmowa w Internecie. Na stałe mieszka w Szczecinie wraz z żoną i dwójką dzieci.