23 listopada - 1 grudnia 2018

Nowy film Asghara Farhadiego na Cinergii! Ujawniamy festiwalową niespodziankę

Zdradzamy niespodziankę tegorocznej, 22. edycji Forum Kina Europejskiego Cinergia! Jest nią pokaz filmu „Wszyscy wiedzą” („Everybody Knows”) psychologicznego thrillera Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów („Klient”, „Rozstanie”) z Penélope Cruz (Oscar za „Vicky Cristina Barcelona”) i Javierem Bardemem (Oscar za „To nie jest kraj dla starych ludzi”) w rolach głównych. Projekcja już w sobotę, 1 grudnia o godz. 17:30 w kinie Helios Sukcesja. 

23. edycja Forum Kina Europejskiego Cinergia to przegląd tego, co w kinie najlepsze. W programie nie mogło więc zabraknąć jednego z najbardziej oczekiwanych filmów sezonu, który otworzył tegoroczny Festiwal w Cannes.

Laura, z pochodzenia Hiszpanka, mieszka w Buenos Aires. Po latach przyjeżdża do rodzinnego miasteczka na wesele. Towarzyszy jej szesnastoletnia córka. Zabawę przerywa wstrząsające zdarzenie, które sprawi, że na jaw wyjdą głęboko skrywane rodzinne tajemnice.

Muzykę do filmu skomponował Alberto Iglesias, autorem zdjęć jest José Luis Alcaine, stali współpracownicy Pedro Almodóvara. Kostiumy zaprojektowała Sonia Grande, pracująca wcześniej przy takich filmach, jak „O północy w Paryżu” (reż. Woody Allen) czy „Inni” (reż. Alejandro Amenábar).

Film trafi do polskich kin dzięki Gutek Film w przyszłym roku.