23 listopada - 1 grudnia 2018

Twórcy "Ataku Paniki" goścmi ORLEN Cinergia

atak paniki"Atak paniki" Pawła Maślony okrzyknięty został jednym z najciekawszych polskich debiutów ostatnich lat, a reżyser, który otrzymał niedawno Nagrodę Perspektywa im. Janusza Kuby Morgensterna, wraz ze swoją ekipą spotka się z publicznością Cinergii w czwartek 30 listopada.

Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się o godz. 18.00 w kinie Helios Sukcesja, a po nim zaplanowane jest spotkanie, którego goścmi będą  Paweł Maślona (reżyser, scenarzysta), Bartłomiej Kotschedoff (scenarzysta, aktor), Aleksandra Pisula (scenarzystka, aktorka) i Jan Kwieciński (producent).

Wcześniej o godz. 16.00 w ramach Atelier Scenariuszowego w przestrzeni Narodowego Centrum Kultury Filmowej (budynek EC1 Wschód, ul. Targowa 1/3) z twórcami filmu o rozwoju "Ataku paniki" oraz o pułapkach scenariuszowych, które czekały na nich w czasie tej podróży porozmawia Joanna Szymańska (Atelier Scenariuszowe).

Atelier Scenariuszowe jest rocznym programem warsztatów scenariuszowych, które mają na celu pomóc filmowcom w pracy nad ich pierwszym lub drugim filmem fabularnym. Przejście z fazy treatmentu do etapu scenariusza oraz prace nad jego pierwszymi draftami to kluczowe momenty w rozwoju historii, przez które poprowadzą uczestników młodzi, energiczni konsultanci z międzynarodowym doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy!